Безкоштовний хостинг uCoz
Четвер, 18.07.2019, 17:43Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Категорії розділу

Форма входу

Наше опитування

Яка порода службових собак Ваша улюблена?
Всього відповідей: 461

Друзі сайту


Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог статей
Головна » Статті » Різної тематики статті » Дресура

ЗКС - Захисно-вартова служба

                    

    ЗКС, також як і загальний курс дресирування (ОКД) відноситься до вітчизняних видів дресирування собак. Свій розвиток ЗКС отримала з військових напрямків дресирування у ХХ столітті. Слід зазначити, що в сучасних умовах в силових структурах Росії на базі навичок ЗКС готують розшукових собак, вартових, сторожових, конвойних. Цей курс називається курсом спеціального дресирування і включає в себе більш широку програму підготовки відповідно до спеціалізації і з подальшим застосуванням собаки.

    Так званий аматорський курс ЗКС виник із зростанням числа любителів - собаківників, які працювали з собаками службових порід і дбали про підтримку та розвиток робочих якостей, своїх собак. Собаководи радянської епохи знали, що без здачі норм ОКД та ЗКС службові собаки не допускалися до племінного розведення, причому вимоги до робочих якостей псів були вище, ніж у сук. Таким чином, програма ЗКС була взята на озброєння всіма клубами службового собаківництва СРСР.

    Добре навчені собаки за курсом ЗКС з успіхом можуть захистити свого господаря його будинок і майно, і в плані конкурентно - здібності не поступляться європейської собаки - охоронцеві. Це пояснюється тим, що навички, отримані собакою по ЗКС, відрізняються ефективністю, а не видовищністю та перетворені в бік «життєвих ситуацій».
Протягом десятків років нормативи з ЗКС неодноразово змінювалися і, тим не менше, ефективність курсу і на сьогоднішній день залишається достатньою мірою високою.

    Кінологічними службами МВС, ФСВП, ФСБ, ВС собак, дресированих по ЗКС використовують при затриманні, конвоювання та охорону затриманого, при пошуку наркотиків і вибухових речовин, в антитерористичних операціях.

ЗКС включає наступні навички:


1.Виборка чужої речі:

Навичка вибірки речей необхідний для впізнання розшукуваної людини з даного запаху. Вибірка речей сприяє розвитку чутливості нюху собаки, вдосконалення диференціювання запахів і є базою для привчання собаки до обшуку місцевості і вибіркою людини.
Навичка виробляється на базі нюхового - пошукової, харчової реакцій поведінки і навички                 апортировки.                                                                                                                                      
До виборці речей можна приступати тільки в тому випадку, коли собака зацікавлено обнюхує               пропонований предмет, активно шукає його за допомогою нюху серед великої кількості подібних        беззапахових предметів, підносить його і сідає перед дресирувальником.

2. Охорона речі:

Навичка охорони речі необхідний у випадках, коли власнику собаки необхідно на якийсь період       часу залишити предмети багажу або річ, не здаючи їх, наприклад, в камеру схову і не довіряти           стороннім особам. Навичка охорони речі є базовим для вироблення спеціальних навичок пов'язаних     з охороною, в тому числі будівель, територій і т. п.                                                                             Навичка виробляється на базі активно - оборонної реакції поведінки.

3. Затримання з охороною та конвоюванням помічника (фігуранта):

Навичка затримання людини, сміливої, активної боротьби з ним і настороженої охорони              затриманого на місці і в русі необхідний у випадках, коли виникає небезпека нападу на                      дресирувальника, членів його сім'ї або при проникненні в будинок сторонніх осіб з метою                    пограбування і т.п. Даний навик є базою для вироблення у собаки інших спеціальних навичок.
Навичка виробляється на базі активно - оборонної реакції після розвитку у собаки злоби й недовіри     до сторонніх.

4. Обшук місцевості:

Навичка обшуку місцевості необхідний для виконання завдань пов'язаних як з пошуком предметів     (речей) на ділянці місцевості, так і з пошуком самої людини укрившегося на місцевості. Навичка             виробляється на базі нюхового - пошукової, активно - оборонної та харчової реакцій, а також             навички апортировки.
Категорія: Дресура | Додав: КІМ (03.04.2010)
Переглядів: 1147 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Made by  M@CRO$